Hall of Fame

1997199819992000-0120022003 200420052006200720082009

2010201120122013

2013

E. Steven Collins

E. Steven Collins

David Henry, ’94

Kevin Negandhi, ’98

Deborah Veney Robinson, ’97

Rising Star: Noah Goldstein, ’04, ’06

 

2012

Amy Caples, ’85

Fred Bauer, ’64                               Rising Star: Jian Wang, ’08

Clark DeLeon, ’72

Kenn Venit, ’66, ’68

Richard R. Weiss Jr., ’69

Dyana Williams, ’97

 

Back to top

2011

Clifford Schwartz ’80

Jane Brodsky Altschuler ’69

Leslie Esdaile Banks ’98 (awarded posthumously)

Bill Conlin ’61

Kal Rudman ’57

 

 

Back to top

2010

Tamron Hall ’92

Alan Ross Kosher ’69

J Russell Peltz ’68

Harvey Pollack ’43

Mike Strug ’64


Back to top

2009

Stephen J. Sansweet ’66

Addie Collins-Zinone ’99

Phil Jasner ’64

Bernie Prazenica ’79

Irv Randolph ’81

 

Back to top

2008

Al Shrier ’53

Ed Cunningham ’69              Suzanne Smith ’80

Doug Gaston ’83                    Yair Stern ’70

Diane Heery ’76

Robin Mackintosh ’71

 

Back to top

2007

John Dotson Jr. ’58

Barbara Attie ’96                      Marc Rayfield ’85

Bill Daly ’77

Linda Munich ’75

Bob Pantano ’71

 

Back to top

2006

Larry Magid ’64

Ray Didinger ’68                     Joe Terry ’72

Vince Hill ’79                           Jeanne McHale Waite ’78

Patrice Kozlowski ’81

Zack Stalberg ’68

 

Back to top

2005

Shirley Powell ’88

Tom Cardella ’60                  Gene Shay ’57

John Connolly ’79

Victoria Lim ’91

Larry Rosen ’84

 

Back to top

2004

Steve Levy ’70

Steve Butler ’78                    Shawn Oleksiak ’87

A. Bruce Crawley ’83           Jon Slobotkin ’75

Kathleen H. Forte ’81

John MacDonald ’61

Dina Melchiorre ’94

 

Back to top

2003

Tandaleya Wilder ’85

Phil Nicolo ’77

Sharon Pinkenson ’71

Paul Spindler ’52

Ed Wade ’77

 

Back to top

2002

Jason George ’96

Steve Capus ’86                    Joe Medeiros ’73

Harry Grossman ’72          Charles Sherman ’60

Brian Mattes ’77                  Marc Zumoff ’92

Meredith McGinn ’94

 

Back to top

2000-2001

Bob Saget ’78

Norm Fein ’60                             Merrill Reese ’64

Lauren Lipton ’72                      Claire Coleman Schweiker ’53

Vince Manze ’73                         Marc Solomon ’75

Myles Martel ’67,  ’75

 

Back to top

1999

Marci Shatzman ’68

Perry Cline ’73                             Joby Warrick ’82

Paulette Joy Douglas ’72           Clarence J. Williams, III ’93

John W. Glaser, III ’79

Art Moore

Joe Nicolo ’77

Back to top

1998

Arlene Notoro Morgan ’67

Rhada Bharadwaj ’85                       Bert Medley ’67

Beatrice Colen ’69                             David Murphy ’85

Patrick Cronin ’68                            Lois Passalacqua Paul ’75

Jan Dickler ’77

 

Back to top

1997

Paul Gluck ’76

Cathy Gandolfo ’71                          Mari Angela Pino ’81

Gloria Hochman ’54                        Howie Shapiro ’70

Craig W. Linebaugh ’74                  Elmer Smith ’73

Tracey Matisak ’85

 

Back to top